Zapsáno v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ústí nad Labem oddíl B, vložka 1620; IČO: 272 74 535, DIČ: CZ - 272 74 535, číslo účtu: 43-4942070297/0100, ISO 9001:2001, ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2008

nalézáte se: ÚvodPsali o nás

Psali o nás

Tento digitální archiv obsahuje médii publikované informace související s činností akciové společnosti STRIX Chomutov od jejího založení po současnost.

  Děti z dětského domova vyjádřily své "děkujeme" krásnou vánoční besídkou

  Strix Chomutov, a.s. a jiné firmy jako sponzoři dětského domova.
  Chomutovský deník (30.12.2010)

  Děti z dětského domova vyjádřily své "děkujeme" krásnou vánoční besídkou

  Strix Chomutov, a.s. pomohla sponzorskými dary dětskému domovu.
  Chomutovský deník (30.12.2010)

  Silnice mezi Hřenskem a Janovem opět otevřena

  Hřensko, 13. 9. 2010 – Silnice mezi Hřenskem a Janovem je po dočasné uzavírce opět otevřena. Poté, co monitoring nebezpečné skály nad silnicí prokázal zklidnění pohybů nestabilní skalní šupiny, bylo v uplynulém týdnu možné v sanaci opět pokračovat. Šupina byla odbornou firmou stabilizována pomocí betonového pilíře. „Sanační práce spočívající v dalším podezdívání a přikotvení uvolněných částí skalního masívu budou pokračovat i v následujících týdnech, úplná uzavírka silnice však již není nutná,“ říká Zuzana Vařilová, geoložka Správy Národního parku České Švýcarsko, a dodává: „Než bude sanace dokončena zcela, ochrání osoby využívající silnici před případnými drobnějšími kameny záchytné sítě.“ Práce na nestabilním skalním bloku o objemu zhruba 40 krychlových metrů musely být přerušeny poté, co se skála 18. srpna nečekaně pohnula během jediné hodiny o dva milimetry. Tím se stala nebezpečnou nejen pro osoby využívající cestu pod skálou, ale také pro samotné pracovníky odborné firmy. Skalní blok byl následně osazen zařízením průběžně měřícím jeho pohyb, propojeným s varovnou sirénou, která v případě nebezpečného pohybu bloku pracovníky varovala.
  www.npcs.cz (13.09.2010)

  "Žirafa" pomůže kriticky nemocným novorozencům

  Chomutov - Chomutovská nemocnice získala další nový přístroj. Nikdo mu neřekne jinak než Žirafa. Dětský inkubátor s vyhřívaným lůžkem Giraffe Omnibed sehnal a zaplatil Chomutovský dětský nadační fond ZDRAVÍ DĚTEM. "Přístroj stál sedm set tisíc korun. Peníze jsme sehnali od soukromých firem, přispěla také řada obcí z regionu, ale také od soukromých osob a z nejrůznějších výtězků sbírek pořádaných například školami," říká Luboš Turek z nadačního forndu. Nadace pomáhá místní nemocnici dlouhodobě, například v roce 2008 jí koupila sonograf, rovněž pro dětské oddělení. Tentokrát trvalo shánění peněz o něco déle. "Na tento přístroj jsme začali sbírat v loni v lednu," přibližuje Turek. Ve středu předali zástupci nadačního fondu inkubátor s vyhřívaným lůžkem novorozeneckému oddělení chomutovské nemocnice. Ta moderní přístroj samozřejmě vítá. Díky němu se ještě zlepší péče o nejmenší pacienty v kritickém stavu a také ulehčí lékařům a sestrám. "Speciální inkubátor je unikátní kombinované zařízení spojující vlastnosti inkubátoru a vyhřívaného lůžka. Přístroj lze vysunutím víka inkubátoru změnit během několika sekund ve vyhřívané lůžko s radiačním zářičem," vysvětluje náměstek chomutovské nemocnice Jiří Mrázek. I díky "Žirafě" se Chomutov dostal, co se týče "inkubátorové péče", na úroveň specializovaných zařízení. "Pro novorozence vyřadující intenzivní péči dokážeme nyní v chomutovské nemocnici vytvořit stejné ošetřovací podmínky jako ve vysoce specializovaných centrech Krajské zdravotní, a.s. v Ústí nad Labem a v Mostě," popisuje Mrázek. Spolupráci s nadačním fondem si velmi pchvaluje. "Tyto aktivity vedle vlastních finančních zdrojů pomáhají rozšiřovat spektrum zdravotnických přístrojů a zkvalitňovat tak poskytované služby. Krajská zdravotní a.s. si této i předchozích aktivit Chomutovského nadačního fondu vysoce váží," ocenil sbírku Mrázek.
  Chomutovský deník (02.07.2010)
  Další fotky

  Jirkov: V Březenci budou další rodinné domky

  Asi devět rodinných domků vyroste na kraji Březence u Jirkova. Město tu prodalo více než hektar pozemku chomutovské stavební společnosti STRIX. Pozemky, které se nacházejí napravo od silnice v kopci na Březenec, nedaleko ulice Pod Hřištěm, firma zřejmě jenom zasíťuje a propojí silnicí s hlavním tahem. Pak může připravené parcely prodat zájemcům o stavbu domu. Firma se jako jediná přihlásila do soutěže, která měla proběhnout obálkovou metodou. Město na tom ale vydělalo, a to zhruba jeden milion korun. Původně se totiž o pozemky hlásila jistá litvínovská společnost a nabízela standardních 200 korun za metr čtverečních. Chomutovská společnost se přihlásila dodatečně a nabídla 211 korun. Radnice se nakonec rozhodla, že firmy nechá soutěžit, jenže obálku nakonec poslala jen firma STRIX. A to s cenou 301 korun za metr čtvereční, tedy o padesát procent vyšší, než byla původní nabídka. (jd)
  Chomutovský deník (14.04.2010)

  Skálu pod kamenem v Českém Krumlově začali čistit horolezci

  Důvodem jsou padající balvany, které ohrožují hlavně řidiče.Úpravu, která potrvá asi měsíc, bude provázet i dopravní omezení.Na valouny řítící se ze skály na rušnou silnici v Českém Krumlově se za rok už bude jen vzpomínat. Nebezpečný masiv dnes začala ve výšce asi 50 metrů čistit pětice horolezců.Tisíce kilogramů zvětralin nahradí v puklinách speciální směs. Skalní bloky se pak zpevní speciálním ocelovým pletivem, jehož životnost je 100 let.Skála pod kamenem je posledním nebezpečným masivem v Krumlově. Všechny ostatní už město zabezpečilo.Oprava skalního masivu omezí dopravu ve městě i v hlavní turistické sezoně. Řidiči mohou pod masivem jezdit ve dvou zúžených pruzích, které od skály odděluje ochranná síť. Velkým štěstím bylo, že padající kameny zatím nikoho nezranily. Před pěti lety se zřítila část opěrné zdi ze skály a silnice musela být na několik dnů uzavřena. (http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/padajici-balvany-hrozi-ridicum-v-ceskem-krumlove.html)
  tn.nova.cz (02.04.2010)

  Horolezci zajišťovali Branickou skálu

  Horolezci likvidovali nebezpečné kusy Branické skály. Na možný sesuv upozornila běžná kontrola přírodní památky.
  Právo (02.04.2010)

  Díky horolezcům nehrozí pád skály

  Horolezci ošetřili nejvíce riziková místa.
  Pražský deník (02.04.2010)

  Začaly práce na skále, měsíc ji budou jen čistit

  "Může se stát, že některou část skály odbouráme nebo připevníme pomocí speciálních vrtů a kotev. To ale nyní nikdo neví," řekl Pejša
  MF Dnes (30.03.2010)

  V Děčíně spadl kus skály, město platí opravu

  ...."Máme ale ještě vytipovaná další místa, která by potřebovala zabezpečit," příbližil Jiří Sochor z chomutovské firmy Strix.
  MF Dnes (06.02.2010)
  Další fotky

Projekt „CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004694 Výzkum a vývoj progresivních systémů včasného varování dosažených kritických stavů
ohrožujících bezpečnost a stabilitu objektů, včetně řešení sanačních opatření na eliminaci vzniklého nebezpečí“ je spolufinancován Evropskou unií.