Zapsáno v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ústí nad Labem oddíl B, vložka 1620; IČO: 272 74 535, DIČ: CZ - 272 74 535, číslo účtu: 43-4942070297/0100, ISO 9001:2001, ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2008

nalézáte se: ÚvodNovinky

Přehled novinek

Besídka 2016

Besídka na závěr dvaadvacátého roku STRIXu se letos konala na sále Hostince U Wojty ve

Vysoké Peci. Vzhledem k pracovnímu nasazení se ji nemohli zúčastnit všichni STRIXáci, ale i tak se nás sešlo víc jak sto. Stromeček letos nebyl, hromady vánočních dárků ano.  Byl zhodnocen uplynulý rok a nastíněny vyhlídky pro ten další. Vyhlášeny výsledky tradičního fotbalového STRIX CUPu, kde opět zvítězila Stará garda. ( není složité postavit družstvo z "profíků", kteří za léta existence prošli firmou a s nimi vyklepnout mladé :-) . Vyhlášeny byly i další soutěže, padala další ocenění a poděkování. Za nadstandardní přístup k práci a obecně pozitivní životní postoj byl oceněn jeden z našich nejstarších kolegů Miroslav Klůc. Do elitní legie – PRVNÍCH MEZI ROVNÝMI, takzvané černé přilby, byli za letošek přizváni a pasováni "Tranďák" Jan Hanisch a "Bejček" Radek Blacha.  Bohatou tombolu jsme si všichni užili a výtěžkem podpořili nadační fond ZDRAVÍ DĚTEM. Program doprovázely kapely CTM a NEW BAXON .

Do rána jsme byli všichni opět doma, skoro živí, skoro zdraví. Tak hodně štěstí do roku příštího.  

DD

vloženo: 20.12.2016
Další fotky

Hřensko - Detailní pohled na realizaci vysokozátěžových bariér(video)

Video mapující zabezpečení nestabilních skalních svahů nad obcí Hřensko s využitím ochranných vysokozátěžových bariér

vloženo: 26.10.2016

FK Lahošť - STRIXteam Chomutov

V rámci teambuldingu jsme odehráli přátelské fotbalové utkání s lahošťským mužstvem, který hraje okresní přebor teplicka.
Domácí tým samozřejmě dominoval a vyhrál 11:2. Vládla pohodová nálada a po utkání se při pivku dohodla i jarní odveta.
Čestné góly STRIXU zaznamenal Adam Burda a Míša Kinšt. Dalších pět golů dal i "náš" Jirka Němec, který právě hraje za Lahošť.

vloženo: 20.10.2016

Sanace skály ve Znojmě

Reportáž České televize ze skalní sanace ve Znojmě ze dne 21.7.2016.

vloženo: 25.07.2016

Setkání SINGING ROCKáčů a STRIXáků v Chomutově

Se společností SINGING ROCK, českým výrobcem prostředků OOPP pro práce ve výškách máme mnoho společného. Specializaci na výšky, byť každý z jiné strany, podobně dlouhou historii, podobný růst v oboru, podobné postavení.

Důvodů pro společné přátelsko-pracovní setkání bylo tedy vícero. Nejen vzpomínky, ale zejména budoucnost. Naplánována byla spolupráce v oblasti výcviku dle evropského systému IRATA, možnosti spolupráce na výzkumu a vývoji, spousta času byla také věnována konstrukčním připomínkám z naší praxe.

Setkání proběhlo v „naší závodce“ Restauraci REPUBLIKA v Chomutově. Přátelům jsme pro zpestření připravili krátkou prohlídku „našeho“ 1.Občanského pivovaru v Chomutově -  Karásek a Stülpner s degustací. Následně jsme ocenili umění šéfkuchaře, který exkluzivně pro toto setkání připravil čtyřchodovou grilovanou večeři. Věříme, že toto setkání podpoří další obchodní spolupráci díky lepšímu poznání vzájemných možností a potřeb. DD   

vloženo: 15.06.2016
Další fotky

Kráčející bagr Kaiser S2M

Novým členem STRIXu je od května také kráčející bagr Kaiser S2M,

který byl ihned po přebrání nasazen na havárii sesuvu svahu železniční tratě Hanušovice – Staré Město. Plynule pokračoval podpořit zakázku na dálnici D1. Po osazení vrtací soupravou bude dále dislokován v Praze na Novém spojení. Kráčejícím bagrem vhodně a účelně doplňujeme možnosti našich ostatních barů a těžké techniky. Rozsah užitných vlastností bude dále rozšířen po osazení víceúčelového Kinshofer drapáku s rotátorem, který už je na cestě. VK DD

vloženo: 11.05.2016
Další fotky

Inovativní řešení v praxi - prohlídka staveb - Slovensko

S pomocí kolegů ze společnosti Maccaferri central europe s.r.o. jsme připravili dvoudenní prohlídku staveb na úsecích dálnic D1 a D3 na Slovensku. Během těchto dvou dní mohli kolegové z řad projektantů, realizačních společností, ale i zástupců vysokých škol z oboru geotechniky a geologie, prohlédnout celou řadu staveb ve fázi příprav, realizace i dokončení. Jednalo se ve velké většině o velice zajímavá řešení v ČR zatím nerealizovaná, jako jsou systémy Macres, Greenterramesh a Terramesh. Všichni zúčastnění kvitovali množství informací, které během prohlídek vstřebávali. Ze Slovenska jsme se vraceli s pocitem dobře odvedené práce. Navázali jsem řadu pracovních i přátelských kontaktů, které samozřejmě budeme nadále rozvíjet. Na shledanou na naší další "terénní" prezentaci. V.P. 
 

vloženo: 06.05.2016
Další fotky

Teambulding 2016

Teambilding

Teambuildingovou akcičku v duchu pevnosti Boyard absolovali v páteční večer naši parťáci. Povedený večer se pak protáhl nad guláškem, pivíčkem a dalšími dobrotami až do časných ranních hodin. Domů jsme se naštěstí vrátili všichni. JS

vloženo: 29.03.2016
Další fotky

Island

Naši kolegové zkoumali na Islandu.
Na pozvání kolegů ze správy islandských turistických lokací, jsme své zkušenosti předávali až na ledovém ostrově. Provedli jsme prohlídku několika turisticky frekventovaných míst, kde se vyskytuje problém se skalním řícením.  Úkolem bylo navrhnout co nejlepší možné řešení s ohledem na ráz krajiny. JS

vloženo: 29.03.2016
Další fotky

Mikulovský teambuilding

Na poslední únorový víkend si STRIXáci v čele s Vaškem Klánem naplánovali teambuilding v mikulovském vinném sklípku. A řeknu Vám, bylo to divoké.. Ve vinném sklípku Pod Kozím hrádkem se o nás postaral pan Solařík se svým týmem spolupracovníků. Proběhla degustace vín u beček v „ďůrce“ a k poslechu a tanci nám zahrál harmonikář Martin Přichystal z malebné obce Čechy pod Kosířem. Hrál výborně! Poslechnout si jej byl nezapomenutelný zážitek. Lidovky v moderním střihu a podání od srdce a naplno. Víc takovýchto večerů … ;-) M.N.

vloženo: 29.02.2016

Konference na Olšance

Opět po roce jsme se tuto středu 24. 02. 2016 účastnili jako vystavovatelé tentokrát již dvacátého odborného semináře "Opěrné a vyztužené zemní konstrukce na pozemních komunikacích", kterou každoročně pořádá společnost ARCADIS CZ a.s., a Česká silniční společnost z.s.. Tento seminář se tradičně odehrává v konferenčních prostorech pražského hotelu Olšanka. Opět jsme se setkali s celou řadou odborníků z oblasti inženýrské geologie. Během dne jsme předali i získali mnoho informací z oboru, které patřičně využijeme.

V.P.

vloženo: 25.02.2016
Další fotky

Konference v Ostravě

Stejně jako každým rokem i letos jsme byli aktivními účastníky tentokrát už 21. mezinárodního semináře "Zpevňování, těsnění a kotvení horninového masivu", který se tradičně konal ve velice hezkých a reprezentativních prostorech Nové auly VŠBTU v Ostravě. Během dvou dní jsme komunikovali s celou řadou kolegů z řad projektantů, realizačních společností, ale i investorů. Hlavními tématy byly přípravy zakázek k vlastní realizaci. Velký zájem byl i o informace týkající se protihlukových systémů VELOX, které nejen navrhujeme a vyrábíme, ale zároveň i realizujeme kompletní protihlukové stěny.

Věřím, že získané i předané informace neztratí svou hodnotu a budou plně využity.

VP

vloženo: 22.02.2016
Další fotky

Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016

Ve dnech 17. - 22. 01. 2016 se uskutečnily "Hry VII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2016". Velmi nás potěšila spolupráce při organizování akce. Krásných zážitků není nikdy dost!

vloženo: 11.02.2016
Další fotky

Svahové deformace v praxi

Tento týden v úterý jsme ve spolupráci s ČVUT - katedrou geotechniky v Praze pořádali odborný seminář "Svahové deformace v praxi". V příspěvcích semináře jsme informovali o výsledcích a výstupech výzkumně vývojových úkolů, které jsme během minulých let zpracovávali spolu se spolupříjemci. Byli jsme příjemně překvapeni hojnou účastí hostů z řad odborníků, kteří se zabývají geotechnickou problematikou. V téměř zaplněné posluchárně jsme strávili několik přínosných hodin. Chtěl bych tímto poděkovat přednášejícím a organizátorům této akce, zejména však panu RNDr. Janu Schröfelovi z ČVUT za pomoc při přípravě a organizaci.

V.P.

vloženo: 29.01.2016
Další fotky

Projekt „CZ.01.1.02/0.0/0.0/15_019/0004694 Výzkum a vývoj progresivních systémů včasného varování dosažených kritických stavů
ohrožujících bezpečnost a stabilitu objektů, včetně řešení sanačních opatření na eliminaci vzniklého nebezpečí“ je spolufinancován Evropskou unií.