28.10.2018

Dražba výročních lahví vína

V neděli 28. října 2018 proběhla ve slavnostní atmosféře v Restaurant&café REPUBLIKA v Chomutově pod dohledem notáře dražba deseti kusů zlaté podedice výročních lahví z produkce vinařství Němeček. Jednalo se o výběr ročníků ze sto kusové limitované edice vín, kde každé z lahví byla věnována události jednoho z roků stoleté historie Československa.

Samotná dražba byla součástí komponovaného večírku oslavujícím hned tři události. Jmeniny naší ulice ( 28. října ), oslava třetích narozenin otevření Restaurant&café REPUBLIKA a oslava sto let od vyhlášení Československé republiky. Charitativní dražbě předcházela vernisáž tématické výstavy s příznačným názvem 3/100 výtvarníků Josefa Šporgyho a Miloše Žihly. Hudební podkres pianistky Elišky, slavnostní přípitky a společný zpěv hymny jakož i výzdoba s vlasteneckou tématikou dodávaly akci důstojného rázu.

Mezi ostatními filantropy se náš zástupce Jiří Sochor neztratil a ku prospěchu a podpoře malého Toníka vydražil hned několik lahví. Tu, jejíž rok odpovídal založení naší společnosti STRIX Chomutov dokonce za 10 000, – Kč. Celkový výnos této charitativní akce, jíž jsme byli partneři a organizátory,bude předán rodičům malého Toníka a podpoří rehabilitační pobyt a nákup speciálních pomůcek.

Dražba výročních lahví vínaDražba výročních lahví vínaDražba výročních lahví vínaDražba výročních lahví vínaDražba výročních lahví vína